Love Hultén představuje první komerční syntezátor

18.05.2024
CRUM2
CRUM2

Návrhář známý jednorázovými kousky, vytvořil syntezátor se společnosti Analog Sweden. Chystá sériovou výrobu.

Love Hultén je oslavován za to, že vytvořil některé z nejkrásnějších a nejnápaditějších syntezátorů, které často obalují stávající syntezátory do barevných rozhraní. Doposud to byly všechny jednorázové zakázkové kousky, ale nyní se tento designér poprvé spojil s Analog Sweden, aby vytvořili syntezátor, který půjde do sériové výroby.

Dva prototypy CRUM2 představili na berlínském veletrhu syntezátorů Superbooth. Z dostupných detailů je CRUM2 "generativní, perkusivní, melodický nástroj", který míchá pady bicích se syntezátorovým enginem. Má perkusivní a melodické režimy se samostatnými rozsáhlými ovládacími prvky pro kopák, virbl, hi-hat a basový syntezátor.

Ty lze spouštět údery do padů, i když je to také MIDI a CV kompatibilní s Eurorack a linkovými výstupy. Bicí automat má krokový sekvencer a různé randomizéry. Palubní FX zahrnuje reverb, delay, overdrive a kompresor. Jako všechny syntezátory Love Hultén je krásně a nápaditě navržen s tím, co vypadá jako ferrofluidní displej – jakési bublající okno, které reaguje na přehrávané zvuky.

Prototypy byly vytvořeny ve spolupráci s Albertem Nyströmem, švédským designérem syntezátorů, který již dříve vytvořil bicí automat s názvem Crum, a Analog Sweden, která dříve vydala modul SW Enigiser Eurorack.