Neaktivní účty YouTube údajně nebudou smazány

23.05.2023
Youtube Key
Youtube Key
Obavy mnohých fanoušků, že hudební archivy videoplatformy Youtube budou trvale smazány se nenaplnily. Google ponechá aktivní také videa neaktivních profilů.

Nedávné prohlášení technologického giganta, které uvedlo, že všechny účty neaktivní déle než dva roky budou trvale smazány, vyvolalo paniku mezi komunitou elektronické hudby, pro kterou je YouTube neocenitelnou platformou hudební archivace.

Na Twitteru označila glasgowská DJka Boosterhooch YouTube za své oblíbené místo pro získávání nové hudby a že hromadné mazání videí z ní udělá "méně zajímavou DJku". To zopakoval zakladatel 2 B REAL Finn, který nápad nazval "monstrózním", a londýnský DJ a producent Plesk Parallel, který se obával o budoucnost bezpočtu grime skladeb, které existují pouze na YouTube.

V komentáři pro Rolling Stone však zástupce Google-u objasnil pozici společnosti a potvrdil, že aktualizace zásad nezahrnuje plány na smazání účtů s videi YouTube.

Nadále však platí oficiální oznámení firmy, které dělá v reální představě o budoucnosti obsahu mlhu. Zásady, které byly oznámeny v úterý 16. května, ovlivní pouze osobní účty, nikoli účty organizací, sníží toto riziko napadení neaktivních účtů a jejich použití pro spam. Pokud jste účet nepoužívali nebo se k němu nepřihlásili alespoň dva roky, může být veškerý jeho obsah smazán. To ovlivní Google Workspace (Gmail, Dokumenty, Disk, Meet, Kalendář) a Fotky Google. Tato politika vstoupí v platnost nejdříve letos v prosinci, pokud ji Google po negativní odezvě do té doby nepřepíše.