Beatshare Records

Beatshare je také labelem, který muziku distribuuje do více než 150 platforem a eshopů včetně legendárních Beatport, Juno Download ale také Spotify, iTunes, AppleMusic, Deeezer, Nepster, Shazam, či Amazon Music.

Zaměřuje se na vyhledávání nových talentů, zejména ze střední a východní Evropy. Pod značkou Originals prezentuje hlavně Melodic house, techno a progressive house. Pod sub značkou Goodies se těší na vydání jiných žánrů a pod označením Beatshare S nabízí distribuci tracků libovolným nezávislým umělcům.

Chcete spolupracovat? Vaše demo prosím uploadujte na portál Soundcloud jako private track. V nastaveních povolte přímé stahování a link nám pošlete na contact@beatshare.cz V odpovědi vám dáme co nejrychleji vědět, zda bychom na vydání tracku spolupracovali, Děkujeme

Demo policy

Beatshare is also a record company that distributes music to more than 150 platforms and e-shops, including the legendary Beatport, Juno Download, but also Spotify, iTunes, AppleMusic, Deeezer, Nepster, Shazam, or Amazon Music.

It focuses on searching for new talents, especially from Central and Eastern Europe. Under the label Originals, Beatshare mainly presents Melodic house, techno and progressive house. Under the Goodies sub-brand, it is looking forward to releasing other genres and under the Beatshare S label it offers the distribution of tracks to any independent artists.

Do you want to cooperate? Please upload your demo to the Soundcloud portal as a private track. Enable direct download in the settings (Permissions) and send us the link to email address contact@beatshare.cz We will reply as soon as possible to let you know if we would cooperate on the release of the track, Thank youBeatshare Originals

Beatshare Goodies

Kategórie

Beatshare S

Kategórie