AJH vydává syntezátor Eurorack inspirovaný Minimoogem

08.05.2023
AJH Minimoog
AJH Minimoog

MiniMod Keyz obsahuje kompletní sadu modulů namontovaných v pouzdru Cre8audio.

Britská modulární syntezátorová společnost AJH vytvořila svoji první vlaštovku. MiniMod Keyz se skládá ze tří modulů oscilátorů po vzoru původního Minimoog z roku 1970, spolu s prstencovým modulátorem, tranzistorovým žebříkovým filtrem, dvěma obálkami ADS a LFO.

Každá součást syntezátoru je samostatný modul, ale vše bylo nainstalováno v pouzdru Cre8audio NiftyKeyz Eurorack se čtyřoktávovým klávesovým ovladačem, takže je připraveno hrát přímo z krabice. Klávesnice NiftyKeyz má arpeggiator a vestavěný LFO.

AJHSynth je malá společnost se sídlem v Durhamu v Anglii. Chce vyrábět ručně vyráběné moduly, většinou založené na klasických, historických designech, autenticky znovu vytvořené, ale často s upgrady a přidanými funkcemi.

Oscilátory MiniMod Eurorack získaly chválu za svou blízkou emulaci zvuku Minimoog Model D. Spojením tří dohromady jako MiniMod Keyz nabízí fanouškům Eurorack vysoce flexibilní, tříoscilátorový mono syntezátor, který odráží funkčnost a signálovou cestu raného Minimoog, ale s přidanými možnostmi modulace.