Aphex Twin navazuje spolupráci Weirdcore pro aukci NFT

15.03.2021
Aphex Twin
Aphex Twin

Společnost Aphex Twin pod taktovkou známého stejnojmenného umělce vytvořila NFT (nezastupitelný token) pro digitální umělecká díla v nadaci marketplace pro kryptoměny.

afx \ / weirdcore \ blockscanner je spolupráce s vizuálním umělcem Weirdcore, představující zvuk od Aphex Twina. Aukce byla spuštěna včera na tweetu. Po její nočním meziuzavření ve stejný den byla vítěznou nabídka 72 ETH - 136 349,28 dolarů od uživatele @artoninternet.

NFT neboli nezastupitelný token znamená vlastnictví digitálních médií - jako jsou videa, dokumenty a podobně. Hudební průmysl vstoupil na trh NFT v posledních několika týdnech velkým způsobem, prostřednictvím umělců jako Jacques Greene a Kings Of Leoni.

"Nadaci je ctí debutovat prvním NFT od světových inovátorů Aphex Twin, Weirdcore a Freeka Tet," uvedla nadace marketplace ve svém prohlášení pro RA. "Nová budoucnost pro ekonomiku nezávislých tvůrců se rodí ve vizuálním umění i mimo něj."

NFT a tok kryptoměny blockchain se také staly předmětem kritiky dopadu intenzivního zpracování CPU na životní prostředí, které je nezbytné pro zabezpečení transakcí a generování měny.. V dalším tweetu na to Aphex Twin řekl: "Část peněz utratíme za výsadbu stromů a buď darování na permakulturní projekty."