Arturia uvádí na trh novou pětioktávovou klaviaturu

17.04.2024
Arturia Astrolab
Arturia Astrolab

AstroLab od Arturie obsahuje deset typů zvukové syntézy a vysoce expresivní ovládací prvky.

Francouzská firma Arturia uvádí na trh nový hardwarový nástroj. AstroLab je pódiová klaviatura určená jak k ovládání jiných syntezátorů nebo softwarových nástrojů, tak k vytváření a modulaci vlastních zvuků. Má 61 polovyvážených kláves s aftertouch a sedm kodérů pro manipulaci se zvuky, plus centrální velký klikací volič pro výběr mezi 1300 předvolbami.

Zvuky jsou generovány pomocí desítek virtuálních nástrojů, včetně 33 Arturia re-kreací historických syntezátorů. Zvuky jsou vytvářeny pomocí 35 syntezátorů, které využívají deset různých typů zvukové syntézy.

Na palubě je také mnoho FX Arturia, se dvěma vyhrazenými ovladači delay a reverb plus dva přiřaditelné FX knoby, kde můžete přidat chorus, phasery a další. Funkce akordů, stupnice a arpu umožňují všechny obvyklé dodatečné kontroly výkonu. Nabízí také funkci 32-barové smyčky a vokodér pro mikrofon.

Astrolab je dodáván se dvěma kusy softwaru: AstroLab Connect a AstroLab Pro. Connect umožňuje procházet předvolby, sestavovat seznamy stop a přistupovat k dalším zvukům z obchodu Arturia, to vše na mobilním zařízení. Pro je DAW plug-in, který vám dává kontrolu nad zvukovými knihovnami, ukazuje pohledy na celý nástroj, nabízí hlubší ovládání efektů a umožňuje vytvářet nová makra pro kodéry syntezátoru. Obě aplikace se připojují přes Bluetooth.

Arturia, která tímto releasem slaví své 25. výročí, říká, že vytvořila keyboard, aby nabídla hudebníkům maximální množství kreativity a výrazu při živém hraní.