Berlínský Dubplates & Mastering našel nový domov

23.11.2023
Dubplates & Mastering
Dubplates & Mastering

Legendární střižna Dubplates & Mastering musela opustit svůj domov. Nyní našla nové a důstojné místo.

Berlínská instituce Dubplates & Mastering (D&M) má nový domov. Střižna a audio masteringové studio o víkendu potvrdilo své stěhování do nových prostor v Kreuzbergu, nedaleko svého předchozího domova. "Poslední týdny byly docela intenzivní, ale všichni jsou rádi, že tu mohou být a pokračovat v práci na masteringu a střihu," děkovalo studio na sociálních sítích.

Masteringový inženýr D&M Kassian Troyer v rozhovoru pro Resident Advisor řekl, že nový prostor je na Forster Straße. "Má vynikající akustiku a je připraven k provozu. Nová studiová místnost je místnost Northward Acoustics, která nám usnadňuje každodenní práci. Opravdu se těšíme na přestěhování do konce roku a pokračování v naší práci," řekl Troyer.

Společnost D&M byla založena Markem Ernestusem a Moritzem von Oswaldem z Basic Channel v roce 1995 a na 26 let využívala své prostory Paul-Lincke-Ufer. V prosinc 2022i Troyer řekl RA, že budova byla prodána a všechny podniky, které z ní operují, měly do října 2023 budovu opustit.

V budově fungoval také legendární obchod s gramofonovými deskami Hard Wax, který se nedávno přestěhoval do nového prostoru v budově Kraftwerk.