Bitwig vydává Studio 5

08.07.2023
Bitwig Studio 5
Bitwig Studio 5

Populární producentský program Bitwig vydává novou verzi a oznamuje změnu cenotvorby.

Nejnovější aktualizace softwaru zahrnuje rozšířenou modulaci, vylepšené spouštění tracků a nové

Bitwig Studio 5 obsahuje pět nových vícesegmentových generátorů MSEG – všestranné nástroje, které dokážou ovládat nejen zvuky, ale i způsob, jakým se zařízení a pluginy chovají. Umožňují uživatelům rýsovat složité tvary obálek a směrovat je téměř do čehokoliv v DAW.

Mezi další nové funkce patří lepší správa uživatelsky vytvořených MSEG, takže je můžete snadno použít v jiných kontextech, a některé zajímavé nové způsoby spouštění a správy tracků. Stejně jako Ableton Live Bitwig umožňuje přehrávat části stopy spouštěním klipů, ale s Bitwig Studio 5 je můžete spustit kdykoli.

Uživatel také dokáže nastavit DAW tak, aby se vrátil k předchozím trackům, což otevírá nové možnosti zejména při live hraní.

Spolu s novou aktualizací Bitwig změnil cenový model. Nyní si můžete vybrat mezi třemi verzemi DAW – Essentials, Producer a Studio. Essentials přichází se 40 nástroji, zvukem a notovým FX – včetně oblíbeného semi-modulárního syntezátoru Polymer, plus 10 modulátorů a omezenou knihovnou zvuků, smyček a presetů. Producer nabízí 92 nástrojů, audio a notový FX, plus více modulátorů a obsahu. Studio obsahuje 154 nástrojů, kompletní modulační systém a plnou knihovnu zvuků a presetů.