Black Coffee, James Blake a Caribou reprezentují elektronickou muziku mezi kandidáty na Grammy 2022

25.11.2021
grammy
grammy

Mezi uchazeči o prestižní ocenění Grammy najdete možná i své oblíbené reprezentanty elektronické scény.

O nejlepší taneční/elektronické album, či nejlepší taneční/elektronickou nahrávku se poperou Black Coffee, James Blake, či Caribou.

64. výroční předávání cen Grammy, které se bude vysílat 31. ledna prostřednictvím CBS, zveřejnilo úplný seznam nominovaných.

Mezi jména pro nejlepší taneční/elektronickou nahrávku patří také Ólafur Arnalds s Bonobo za skladbu "Loom", "Before" od Jamese Blakea, Totally Enormous Extinct Dinosaurs za "Heartbreak", "You Can Do It" od Caribou a "Alive" od Rüfüse Du Sola.

V kategorii Nejlepší taneční/elektronické hudební album se utkají Subconsciously od Black Coffee, Free Love od Sylvan Esso a Judgment od Ten City.

Mezi další pozoruhodné nominace patří I Still Have Faith in You skupiny ABBA za nahrávku roku, pákistánský skladatel Arooj Aftab za nejlepšího nového umělce a Gold-Diggers Sound Leona Bridgese za nejlepší R&B album.

Remix "Back To Life" od Soul II Soul od Bookera T získal nominaci za nejlepší remixovanou nahrávku, zatímco Angélique Kidjo byla nominována jak v kategoriích Nejlepší globální hudební výkon, tak Nejlepší globální hudební album. Dlouhotrvající německé housové duo Booka Shade bylo nominováno na nejlepší pohlcující zvukové album na 63. předávání cen Grammy, protože kategorie byla loni odložen

Hudba skladatele Hanse Zimmera pro Dunu se uchází o nejlepší hudební film pro vizuální média, zatímco American Utopia Davida Byrnea, produkovaný Byrneem a Spikem Leeem se uchází o nejlepší hudební film.