Doepfer představuje čtyři nové moduly Eurorack

08.05.2023
Doepfer Eurorack
Doepfer Eurorack

Společnost Doepfer představuje nové verze phaseru, duálního LFO, limiteru a polyfonního mixu.

Německá společnost, která byla průkopníkem formátu Eurorack, představí příští týden na veletrhu elektronických přístrojů Superbooth Berlin čtyři nové moduly.

A-101-8 je osmistupňový fázový měnič po vzoru ikonického kytarového pedálu ze 70. let s názvem Schulte Compact A, který používali mimo jiné Kraftwerk a Tangerine Dream. Doepfer říká, že modul je uvnitř identický s vintage phaserem, kromě toho, že používá LED, nikoli žárovky.


Pak je tu A171-4 Quad VC Slew Limiter, který přidává polyfonní portamento do modulárních sestav. Slew time lze nastavit ručně nebo externím ovládacím napětím. LED dioda zobrazuje délku přeběhu, která se může pohybovat od přibližně pěti milisekund do deseti sekund.

A-147-4 je duální napěťově řízený nízkofrekvenční oscilátor. Každý LFO má pět průběhů – trojúhelníkový, sinusový, stoupající a klesající pilový zub a čtvercový s modulací šířky pulzu. Frekvence každého LFO může být vyladěna ručně nebo modulována externím řídícím napětím plus atenuátorem a přepínačem polarity.

Konečně je tu modul A-135-5, polyfonní mixážní pult řízený napětím s vestavěným generátorem suboktáv. Skládá se z 12 napěťově řízených zesilovačů uspořádaných do matice čtyři krát tři. Suboktávy jsou obdélníkové vlny vytvořené ze vstupních signálů kanálu A.