Hodnota elektronické hudby prudce poklesla

04.07.2021
Pete Tong event
Pete Tong event

Hodnota globálního odvětví elektronické hudby dosahuje desetiletého minima.

Uvádí to analýza IMS Business Report 2021, podle které v roce 2020 ocenění tohoto sektoru padlo o 54 procent na 3,4 miliardy amerických dolarů.

Studie IMS ve spolupráci s technologickou společnosti Pioneer DJ a Billboard odhalila, jak moc pandemie zasáhla elektronickou hudbu.

Po téměř deseti letech růstu zaznamenal globální průmysl elektronické hudby v loňském roce pokles hodnoty o 54 procent na 3,4 miliardy dolarů ze 7,3 miliardy dolarů v roce 2019.

"Pandemie dočasně vrátila náš průmysl na velikost, která byla naposledy viděna před více než deseti lety," uvedla zpráva IMS Business.

Výrazný zásah představovalo zrušení více než 200 hudebních festivalů po celém světě. Výpadek způsobilo také uzavření nočních klubů a hudebních scén v rámci lockdownů. Ztráty nekompenzovaly ani rostoucí prodeje některých eshopů se skladbami elektronické hudby.

Povzbudivý je vývoj prodeje DJ techniky a softwaru. Vzhledem k lockdownu Dji obnovovali svá studia a investovali do techniky vhodné pro streamování muziky.