Hudební streamer a tržiště Nina spouští druhou verzi

19.11.2023
Nina
Nina

Nina spouští druhou verzi Web3 pro streamování hudby a tržiště.

Začátkem listopadu 2023 platforma s otevřeným zdrojovým kódem – která se sama označuje za "pokus udělat více pro umělce a nezávislé hudební scény" – přidala některé z nejžádanějších funkcí uživatelů: vícestopá releasy, informační kanály. Nevyžaduje už žádné kryptoměny.

Během prvního uvedení na trh v roce 2021 sběratelé potřebovali peněženku Solana k nákupu. Nyní mohou kupující používat debetní a kreditní karty, Apple Pay a Google Pay, přičemž umělci obdrží 100 procent tržeb v době nákupu. V současnosti umožňuje pouze přímý výběr na bankovní účty v USA, s mezinárodní bankovní podporou TBA.

"Nina v1 byla do značné míry prototypem druhu platformy, kterou jsme chtěli vybudovat," řekl spoluzakladatel Mike Pollard pro Resident Advisor. "Bylo zde mnoho třecích bodů, jako je vyžadování kryptopeněženek, díky čemuž měla Nina velmi strmou křivku učení. Nina v2 používá stejný backend jako v1, ale udělali jsme spoustu vylepšení, aby umělci a podporovatelé mohli používat normální měny a vybírat své výdělky přímo na jejich bankovní účty. Stránky byly kompletně přepracovány a vytvořeny tak, aby umožňovaly objevování prostřednictvím mnoha propojení mezi umělci, labely, posluchači, spisovateli, články atd. Naším cílem vždy bylo sloužit a podporovat kontext kolem hudby – inspirujeme se některými z našich oblíbených vyhledávačů jako jsou Discogs, Rate Your Music a Wikipedia."