Kompilace Frankie Knucklese House Masters dostává první vinylovou verzi

30.03.2024
Frankie Knuckles
Frankie Knuckles

Release z roku 2015 vyjde na dvou deskách Defected. Už přitom nebude k dispozici digitálně ani na CD.

První a druhý díl obsahuje osm klasických skladeb a remixů Knuckles, včetně "Your Love", "The Whistle Song" či "Baby Wants To Ride" s Jamiem Principlem. Kompilace byla původně vydána v roce 2015 na CD a digitálně, i když žádný formát nyní není k dispozici.

Vydání LP se bude časově shodovat s výročím smrtí zesnulé houseové legendy, která se odehrála v tuto dobu před deseti lety. Veškerý výtěžek půjde na konto The Frankie Knuckles Foundation, neziskové organizaci zaměřené na hudbu ve školách, queer bezdomovectví mládeže, či výzkum a vzdělávání AIDS a cukrovky.

"V roce 2013 jsme se vydali na cestu s Frankiem a jeho manažerkou Judy Weinsteinovou, abychom vydali jeho vlastní sérii kompilací House Masters," napsal Defected Records na Instagram. "Tragicky a nečekaně Frankie zemřel v roce 2014 a projekt byl s úctou pozastaven. Po nějaké době jsme se znovu spojili s Judy a navrhli jsme, abychom projekt znovu zvedli a oznámili jeho vydání k prvnímu výročí Frankieho smrti."

House Masters, který byla zahájena v roce 2008, byla založena na počest významných domácích umělců. Nadcházející vydání Knucklese bude doprovázet 40-stránkové vydání časopisu Faith Magazine věnované životu a vlivu této chicagské ikony.