Korg představuje nový prototyp syntezátoru

18.05.2024
Acoustic Synthesis Phase 8
Acoustic Synthesis Phase 8

Acoustic Synthesis Phase 8 představili na výstavě Superbooth v Německu. Teď se chystá prezentace aktualizované verze.

Poté, co Korg předvedl svou "Phase 5" na veletrhu Superbooth v Berlíně, letos předvede aktualizovaný prototyp, Acoustic Synthesis Phase8.

Phase8 je částečně melodický syntezátor, částečně bicí automat. Obsahuje osm nezávislých elektromechanických hlasů plus sekvencer s polyrytmickým posunem, možnostmi tvarování vln a generátorem obálek.


Acoustic Synthesis je pojetím Korg Berlin staré technologie používané k vytváření zvuku na elektrických pianech. K výrobě tónů využívá fyzicky vibrující kovové vidlice. Vidlice jsou laděny a manipulovány pomocí magnetických cívek a poté modulovány pomocí sady ovládacích prvků.

"Naše úsilí spojuje fyzický svět s elektronikou, abychom vytvořili nástroje, které fungují a cítí se jako živé. Přemýšlejte o strunách kytary, klávesách xylofonu nebo vzduchu ve flétně, zabudovaných do elektronické syntézy," uvádí Korg Berlin.

Bylo vyrobeno pět prototypů. Korg Berlin dodává, že doufá, že během příštích 12 měsíců bude mít komerční produkt založený na této technologii.

Berlínský tým vznikl před několika lety jako výzkumná a vývojová odnož japonské společnosti. Vede ji bývalý hlavní inženýr Korg Tatsuya Takahashi a jejím cílem je prozkoumat nové přístupy ke zvukovému designu a syntéze.