Korg připravila MicroKORG 2

01.02.2024
MicroKORG 2
MicroKORG 2

Na veletrhu NAMM v Kalifornii, který byl zahájen 25. ledna, japonský syntezátorový gigant představil nový digitální syntezátor ve své řadě MicroKORG.

MicroKORG 2 má stejný design mini kláves, vestavěný mikrofon a vokodér, ale nabízí nový zvukový engine, looper, nový vokální procesor s funkcemi harmonizátoru či tvrdého ladění a barevný LCD displej s osciloskopem.

Uživatelské rozhraní zobrazuje informace o parametrech s grafy, obrázky a vzory. Sekce FX obsahuje devět nových typů modulace s dynamickými efekty plus šest typů delay a reverb.

Původní MicroKORG byl vydán před více než 20 lety. Dosud se nepřestal vyrábět. Kombinace přenositelnosti s širokou škálou funkcí, nízkou cenou a snadností použití, to byl pro Korg velký úspěch a předznamenal éru malých, výkonných, digitálních nástrojů s mikroklávesami.

Navzdory své malé velikosti se originální MicroKORG stal velmi oblíbený u mnoha slavných producentů. Během posledních dvou desetiletí umělci včetně Legowelt, Dana Ruh, Jamie Jones, Dorian Concept a Borusiade mluvili s Resident Advisor o tom, jak tento syntezátor používají.