Kyjevský klub Otel' získává prostředky pro obranu Ukrajiny

08.05.2022
Oteľ
Oteľ

Experimentální eventový prostor Oteľ využívá své prostory ke skladování potravin a k výrobě Molotovových koktejlů. Spouští také sbírku.

Kyjevský klub Otel' shromažďuje finanční prostředky na zaplacení účtů za energie, které zdražují od začátku ruské invaze.

Téměř přes noc se experimentální dějiště proměnilo v prostor na pomoc obrannému úsilí Ukrajiny. Potraviny a zásoby byly navoženy do klubu a ten se pustil také do výroby Molotovových koktejlů. Majitel Pavlo Derhachov v rozhovoru pro Resident Advisor řekl, že účty začaly stoupat, když bylo chladné počasí a pro dobrovolníky bylo nutné topení.

"Na samém začátku války náš tým a dobrovolníci připravovali Molotovovy koktejly pro civilní obranu [síly] poté, co ruské jednotky vtrhly do města. Klub byl používán výhradně jako logistický prostor, ale nyní je důležitý tok peněz, abychom mohli platit účty, udržet naši ekonomiku naživu a pokračovat v práci Je to nepřetržitý proces," řekl majitel. Všechna zařízení klubu byla podle jeho slov věnována obraně.

Oteľ svou sbírku spustil ve spolupráci s platformou OTTRY pro prodej jednorázových vstupenek, které fanouškům umožní přístup na jakékoli budoucí akce v místě konání až jednou pomine válka.