LEGENDÁRNÍ ASIAN DUB FOUNDATION OSLAVÍ V LUCERNĚ 30 LET KARIÉRY

16.06.2024
Asian Dub Foundation
Asian Dub Foundation

Asian Dub Foundation, legendární britská skupina, která letos oslaví své třicáté výročí, roztancuje 19. září pražský Lucerna Music Bar. A bude se na co těšit. Jejich muzika je natolik zajímavá, že by mohla mít i svůj vlastní žánr. Výbušná směs elektroniky, reggae, jungle i tradičního zvuku – milovníci hudebních experimentů zajásají. Dorazte a poslechněte si tuhle parádu naživo!

Asian Dub Foundation je hudební fenomén, který poznáte podle jedinečného komba elektroniky, tvrdých ragga-junglových rytmů, dubových basů, kytar inspirovaných jihoasijskými kořeny a tradičních zvuků z "hudebních sbírek rodičů". To vše prošpikované rychlým rapem a politickými texty. Nechybí ani řada netradičních hudebních nástrojů a jako třešnička na dortu, všemožné a všudypřítomné odkazy a inspirace z nejednoho světadílu. Tahle kapela má rozhodně co nabídnout.

Na pódiu si získali solidní reputaci už v polovině 90. let a brzy se dostali do povědomí po celém světě. Sdíleli pódium s takovými velikány jako Rage Against The Machine, Beastie Boys a Primal Scream. Na svých albech spolupracovali s Radiohead, Sinead O'Connor, Iggy Popem, Adrianem Sherwoodem a Chuckem D.

V roce 2024 ADF pokračují ve psaní své historie. Speciální turné po Evropě bude oslavou úspěšné kariéry této britské hudební stálice. A vy můžete být u toho. Přijďte oslavit jejich 30. výročí a zažijte jedinečný večer, který vás zavede do různých koutů světa. Bude to stát za to. Vidíme se 19. září v Lucerna Music Baru!