Manchesterský klub South po 27 letech končí

10.06.2022
klub South Manchester
klub South Manchester

Poslední večírek legendárního South se konal minulou sobotu s rezidentem a místní indie legendou Clintem Boonem.

South, jeden z nejdéle fungujících manchesterských nočních klubů, byl následně definitivně uzavřen. Underground prostor byl otevřen v prosinci 1995 bývalým promotérem Haçienda Paulem Consem a fungoval 27 let.

Výkonný ředitel klubu Aaron Mellor promluvil podrobněji pro Manchester Evening News: "Během posledních několika let nás na South King Street obklopovalo stále více rezidenčních bytů, což vedlo k upozorněním na omezení hluku a adaptaci po adaptaci, abychom se pokusili vyřešit problémy se zvukem," řekl. "Naposledy demolice a přestavba bývalé budovy Pizza Express na hotel uzavřela naši přilehlou ulici a přesunula naši kuřáckou část zpět na South King Street, čímž se vrátilo více problémů s hlukem od obyvatel, kteří mají výhled na tuto ulici."

Boon začal s DJingem v South v roce 1997. O čtyři roky později se ujal sobotní rezidentury. V roce 2010 interiér klubu přepracoval designér Haçienda Ben Kelly.

Stejně jako indie rock, South pravidelně hostil večery elektronické hudby. Mezi nedávné hosty patří Interplanetary Criminal, Y U QT a Elliot Adamson. Populární grime a britská garážová noc The Murkage Club tam běžela několik let, dokud neskončila v roce 2015.