Members Only: nová kniha o rave a acid scéně v UK

09.07.2022
Members Only
Members Only

Kniha mapující rave a acid scénu ve Spojeném království Members Only vyjde na podzim 2022.

Kniha sesbírala více než 500 upomínkových předmětů z 80. a 90. let z akcí jako Eclipse, Rage, Raindance a The Haçienda.

Member Obly na 424 stranách zobrazuje vzpomínky legend jako Danny Rampling (Shoom), Justin Berkmann (Ministry Of Sound) a Joe Wieczorek (Labyrinth). O své vzpomínky se podělí také DJ Sarah HB, či Jenni Rampling.

Kniha připomene akcie jako Amnesia House, Eclipse, The Haçienda, Labyrinth, Rage, Raindance, Jungle Fever a Ministry Of Sound. "Období acid house a rave mi změnilo život," řekl autor Rob Ford pro Resident Advisor. "Vlastně jsem v mnoha ohledech vypadl ze společnosti poté, co jsem šel na první rave."

Ford se vzdal své denní práce v bance poté, co v roce 1991 navštěvoval Amnesia House v Donnington Parku. Poté začal sbírat letáky, které našel nacpané pod stěrači čelního skla a v obchodech s deskami, jako je Luton's Soul Sense.

"Ve svých 20 letech jsem měl chvilku a zahodil jsem velkou krabici nostalgie, když jsem se snažil najít smysl života na jiných místech - jako jsou UFO," řekl. "Jediné předměty, které jsem nevyhodil, byly mé členské karty."

Ford brzy začal zkoumat sbírky jiných lidí a dostal se do komunity sběratelů rave letáků. Nápad na Members Only se objevil v roce 2019 a během pandemie se stal projektem na plný úvazek. Během tohoto období mnoho lidí vyklidilo své podkroví a kůlny, což vedlo k rozšíření obsahu.