Myšlenková produkce? Angie C předvedla převratný syntetizátor

25.10.2020
Angie C Tonto
Angie C Tonto

Kanadská umělkyně Angie C produkovala na syntezátoru TONTO pouze pomocí svých mozkových vln.

Počítačové zařízení připojené k náhlavní soupravě přemění myšlenky na signály napětí, které manipulovaly syntezátorem, který její myšlenky převáděl na tóny. Exhibice se konala v National Music Center v Calgary.

Kanadská umělkyně jménem Angie Coombes naprogramovala klasický syntezátor tak, aby reflektovala na záchvěvy mozkových vln.

Angie Coom naprogramovala gigantický syntezátor TONTO. Měla na sobě náhlavní soupravu připojenou k počítači, který přeměňoval její myšlenky na napětí, které bylo posíláno na patche syntezátoru.

Různé myšlenky a pocity ovlivňovaly hlasitost, výšku tónů a tempo. Složitější myšlenky nebo koncepty vedly k různorodějším projevům. Tento proces nazvala "světovým prvkem". Převratnou technologii kombinovala s více než 50-letým syntetizátorem.

TONTO - The Original New Timbral Orchestra - je masivní analogový syntezátor sestrojen Malcolmem Cecilem a Robertem Margouleffem, který byl zakoupen Národním hudebním centrem v roce 2013 a kompletně zrekonstruován. Skvěle ho používal Stevie Wonder na klasických albech jako Talking Book a Innervisions, ale sloužil také dalším umělcům jako Weather Report, Quincy Jones, Gil Scott-Heron, The Doobie Brothers a dalších.