Nina Protocol představila mobilní aplikaci

16.06.2024
Nina Protocol
Nina Protocol

Streamovací služba Nina Protocol spouští mobilní aplikaci.

Open-source platforma, která využívá technologie blockchainu Solana a Arweave, byla dříve dostupná pouze na webových prohlížečích. Jeho aplikace pro iOS byla vydána 13. června 2024, na App Store společnosti Apple, přičemž verze pro Android a Solana Mobile budou vydány během několika příštích měsíců.

Očekává se, že mobilní aplikace posílí Ninin model streamování a objevování hudby. Umožňuje uživatelům najít releasy nahrané do Arweave a také sledovat, s čím se ostatní uživatelé zabývají prostřednictvím sociálního grafu založeného na Solana.

Nina si klade za cíl být "platformou, kde se můžete vyhnout věcem, jako je výpadek serverů MySpace a 15 let mazání hudby nebo změny zásad kvůli prodeji nebo uzavření společností," uvedl v tiskovém prohlášení spoluzakladatel Mike Pollard.

Nina, která byla spuštěna v roce 2021, je streamovací platformou a peer-to-peer tržiště, které nevyžaduje kryptoměnu. Umělci a vydavatelství, kteří na Nině vydávají hudbu, umělecká díla, mixy a další materiál (jako dBridge, Surgeon, Hyperdub a Warp), si udržují 100 procent tržeb. Fanoušci mohou také nakupovat a prodávat hudbu přímo mezi sebou. Sociální spojení, nahrávání hudby a nákupy jsou veřejně uloženy na blockchainu.