Nová kniha o dnb scéně

13.08.2021
Ben Murphy Carl Loben
Ben Murphy Carl Loben

Kniha Bena Murphyho a Carla Lobena, která má vyjít v září, sleduje historii drum & bassu od jejích raných kořenů až po současnost.

Nová kniha, Renegade Snares: The Resistance And Resilience Of Drum & Bass vyjde 17.9.2021 ve vydavatelství Jawbone Press.

Renegade Snares: The Resistance And Resilience Of Drum & Bass, kterou napsali Ben Murphy a Carl Loben - bývalý redaktor a současný šéfredaktor DJ Magu - si klade za cíl nabídnout definitivní historii žánru od jeho kořenů v kultuře soundsystému až po do současnosti. Kniha je spojena pomocí rozhovorů s průkopníky drum & bassu, jako jsou DJ Storm, Roni Size a Fabio & Grooverider.

Před vydáním knihy Goldie říká: "Tato kniha je pravda. Žádná omezení, ale stanoví to tak, jak to je, a stručně a jasně ukazuje tribalismus v této nádherné kultuře drum & bass. To je pro mě definitivní."

Renegade Snares nejen prochází definujícími stopami a rodokmenem toho, jak se scéna v průběhu let vyvíjela od underground subkultury ke globálnímu fenoménu, ale také se dívá na přetrvávající nebezpečí vyblednutí žánru založeného na černé hudbě a kultuře.