Nová platforma pro DJ mixy - wav.world

09.03.2024
wav.world
wav.world

wav.world otevírá možnosti DJům, ale také hudebním podcasterům. Na rozdíl od většiny konkurence slibuje monetizaci prezentovaných nahrávek.

Ve spolupráci s Aslice slibuje wav.world platit DJům za mixy a také producentům, kteří se v těchto mixech objeví.

Platforma založená na předplatném, která byla spuštěna 4. března 2024, využívá členské poplatky k platbě DJům za mixy. Kromě toho bude využívat software Aslice od DVS1 k platbám producentům a skladatelům, jejichž hudba je součástí mixů. První dva díly pocházejí od zakladatelů Fever AM Mora Eliana a Rhywa.

Každý mix wav.world lze streamovat zdarma. Uživatelé se mohou přihlásit k placenému členství a získat exkluzivní přístup k rozhovorům s umělci, seznamům skladeb, slevám a dalším výhodám. Prvních šest měsíců bude veškerý obsah wav.world, včetně článků, dostupný zdarma.

"Věříme, že mixy jsou jedinečným typem hudebního vyjádření," uvedl wav.world v tiskovém prohlášení. "Ale mixy se staly symbolickým obsahem, vyžádaným zdarma, poté vyměněným za propagaci, vytlačeným do světa na denní bázi. Pokud mix nemá licenci, nedostanou zaplaceno ani DJ, ani umělci, jejichž hudba se hraje," vysvětlují zakladatelé projektu motivace založení wav.world.