Otevírají nový kodaňský prostor pro eventy Poolen

06.05.2024
Poolen
Poolen

Nová hudební aréna v Dánsku bude umístěna ve skladu za místními závody Pumpehuset a Byhaven.

Klub Poolen, který se nachází ve staré továrně na loděnice na ostrově Refshaleøen, je prostor s kapacitou 2500 lidí. Koncept připravil tým ve spolupráci se samotnými závody.

Cílem je podle promotérů pořádat koncerty, rave party a další akce po 100 dní v roce. Klub startuje 8. května novou sérii akcí nazvané The Wheel – spolupráce místních festivalů Distortion a Karrusel.

"Pocházím z toho hudebního prostředí a kultury, kde jsme se přestěhovali do průmyslových oblastí města a převzali opuštěné továrny," řekl generální ředitel Poolenu Kristoffer Bramsen. "Kodaň se změnila z průmyslového města na nejlepší světovou metropoli a možnosti pro divokost, oslavy a hlasitou hudbu byly omezené. Továrny jsou pryč a průmyslové oblasti se změnily v rezidenční čtvrti."

Dodal: "S Poolenem získává Kodaň svůj poslední velký, syrový skladiště – pouze s řádnou organizací a vybavením, které splňuje požadavky moderního publika a může pojmout největší mezinárodní produkce. Sklad je transformován s ambicí oslovit komunitu rave."