Palestínska techno DJane Sama Abdulhadi zadržena. Sepisují petici pro její propuštění

31.12.2020
Sama Abdulhadi
Sama Abdulhadi

Djka Sama Abdulhadi byla zadržena po incidentu poblíž mešity na západním břehu Jordánu. Už 50 tisíc lidí podepsalo petici pro její propuštění.

Potíže nastaly potom, co djka zachytávala hudební video v areálu patřícímu k mešitě. Video bylo zachytávané během soukromého večírku. Hudební produkce se přenášela na sociálních sítích, kde pobouřila věřící. V kombinaci s nepodloženými informacemi o vandalství a pití alkoholu na místě to vedlo k zalarmování policie.

Organizátoři natáčení a akce argumentují, že se soukromá akce konala v části oblasti Nabi Musa, kde se nachází hostel, ne modlitební zóna.

Djka byla během policejní akce zadržena a je vyšetřována pro údajné znesvěcení náboženského místa a porušení zdravotních protokolů pořádáním akce během pandemie Covid-19.

Palestínska samospráva je známa potlačováním hudebních akcí a umění elektronické muziky. Rodina djky, organizátoři i zahraniční podporovatelé teď tlačí na úřady, aby djku osvobodily a aby došlo mezi elektronickou scénou a samosprávou k dialogu.

WEB Djane Sama Abdulhadi