Sama' Abdulhadi v pražské Roxy

03.04.2023
Sama' Abdulhadi
Sama' Abdulhadi

Sama' Abdulhadi je rebelka s příčinou. Po studiích na SAE Institute v Londýně se vrátila, založila umělecký kolektiv Union a začala pořádat parties po celém arabském světě. Její tvorba elektrizující a katarzní, zároveň pro mnohé představuje víc než jen hudbu – hrdá a aktivistická Sama' Abdulhadi je považovaná za symbol svobody a odporu. V české premiéře v Roxy představí Sama' Abdulhadi úderný, otřásající set v pátek 7/4.

Mezinárodní uznání si získala mixem arabské hudby s technem a prohlášením: "Přestaňte mě vnímat jako Palestinku a holku, respektujte mě jako umělkyni", shrnuje Český rozhlas. Její strhující set v Boiler Roomu má víc jak deset miliónů zhlédnutí a patří tak mezi nejsledovanější vystoupení kanálu. V roce 2020 si získala pozornost z kontroverznějších důvodů, a to když byla zatčena během livestreamu Beatportu na posvátném místě poblíž Jericha.

Její produkce zprostředkovává energii arabských technoparties, lidí žijících okamžikem. "V arabském světě to tak bylo vždy. Nevíš, co bude zítra, takže z davu cítíš opravdu intenzivní energii. Miluju, jak nás hudba dokáže odpojit od reality. Dokáže vytvořit utopickou bublinu a přenést nás do jiného světa," dodává DJka a producentka, která se na začátku roku 2023 se chystá vydat debutové EP.

Se záměrem představit tvorbu za hranicemi Západního břehu Jordánska využívá svého vlivu.

instagram.com/samaabdulhadiofficial
linktr.ee/samaabdulhadi
facebook.com/samaabdulhadiofficial