Ve Frankfurtu otevřou muzeum moderní elektronické muziky

13.12.2021
MOMEM
MOMEM

Underground jak ho máme rádi získá v Německu nové uznání. Ve Frankfurtu bude otevřeno první muzeum elektronické muziky MOMEM.

První výstavou, která jeho funkčnost zahájí bude "Je jednoduché říct, co nás zachránilo před peklem" od Svena Vätha. Otevření je plánováno na duben 2022.

Úvodní show Svena Vätha představí soukromý archiv umění, nahrávek, fotografií, letáků, filmů a zvuků tohoto techno DJe. Kurátorem je Väthův blízký přítel, sochař Tobias Rehberger.

Když se podíváme do budoucnosti, MOMEM vzdá hold historii i budoucnosti elektronické hudby. V několika místnostech budou interaktivní a pohlcující výstavy, které vyzdvihnou klíčové umělce a umělecká díla, včetně ikonických labelů a log.

Nápad na MOMEM přišel od Andrease Tomally (AKA Talla 2XLC), který založil Technoclub, týdenní techno party ve Frankfurtu, která byla organizována v letech 1984 až 2000.

Na spuštění MOMEM se čekalo dlouho, projekt byl poprvé oznámen již v roce 2015. Zpoždění byly způsobeny problémy s financováním a zdlouhavým hledáním správné lokality.