Vinyl Me, Please otevírá lisovnu o rozloze 14 000 čtverečních stop v Denveru

08.05.2022
vinylprodukce
vinylprodukce

Předplatitelská služba Vinyl Me, Please buduje vlastní lisovnu v Denveru. Kromě lisování desek bude na místě také poslechová zóna, muzeum a výstavní prostor.

Nachází se ve čtvrti RiNo hned naproti hudebnímu sálu Mission Ballroom. Po dokončení závod nabídne komentované prohlídky zařízení a bude také nabízet poslechové prostory, kavárnu, bar i prostory pro tanec.

"To, co jsme viděli, je v podstatě to, že poptávka po lisování vinylu za poslední dva roky výrazně převyšuje nabídku lisovaných desek. Asi před rokem jsme se touto analýzou opravdu zabývali, protože dodavatelský řetězec vinylů byl pro naše podnikání samozřejmě dost kritický. A když jsme začali zpovídat šéfy velkých labelů a vedoucí lisoven a distributorů, zjistili jsme, že loni v této době bylo celosvětově asi 300 milionů jednotek naléhavé poptávky, které pokrývalo asi 150 milionů jednotek celosvětové kapacity," řekl společnosti Westworld generální ředitel společnosti Vinyl Me, Cameron Schaefer.

Nový závod povede Gary Salstrom, který dříve řídil Quality Record Pressings v Kansasu. Stavba bude zahájena v červnu, s výrobou výlisků v říjnu, otevřením baru, kavárny a prohlídek začátkem příštího roku.

Kromě lisování záznamů bude závod mít možnost pokovování, což znamená, že si mohou lisy pro záznamy vyrobit sami.