Výsledky pilotní testovací akce na Ibize neukazují žádné případy Covid-19

17.07.2021
Ibiza Night Life
Ibiza Night Life

Dobrá zpráva. Výsledky prvních hromadných akcí ukazují pozitivní výsledky. Pilotní testovací akce na Ibize nepřinesla žádné nakažené Covid 19.

Venkovní párty organizovaná sdružením volného času na Ibize se konala v Hard Rock Hotelu Ibiza za účasti 1263 lidí. Data byla shromážděna deset dní po události a návštěvníkům párty byla položena řada otázek o jejich zdravotním stavu. Výsledky neukázaly žádné přenosy Covid-19.

"Výsledky ukazují, že pilotní test byl úspěšný a že si můžete užít bezpečné trávení volného času," řekl José Luis Benítez ze sdružení volného času na Ibize. "Ukázali jsme, že toto je cesta vpřed, abychom konečně otevřeli regulovanou nabídku volného času a aby lidé mohli být sledováni v případě propuknutí nákazy, na rozdíl od toho, co vidíme u nelegálních eventů, kde účastníky nelze identifikovat a tak se můžou stát skutečnými zdroji nákazy. "

Zatímco na akci měli všichni účastníci párty obličejové masky, které si při pití sundali, a byli buď plně očkováni, podstoupili negativní PCR test nebo ukázali doklad o nedávném překonání Covid-19. Každý, kdo tyto požadavky nesplnil, asi 393 jedinců, byl na místě testován antigenem.