Vzniká knižní dokument o terénních nahrávkách v elektronické hudbě

01.02.2024

Kniha Ears to the Ground, kterou napsal hudební novinář Ben Murphy, vychází v květnu 2024 prostřednictvím Velocity Press.

Ears to the Ground: Adventures in Field Recording and Electronic Music zkoumá prostředí, ve kterých umělci nahráli vybrané zvuky, a vezme čtenáře na cestu přes místa, jako jsou vzdálené ptačí kolonie, neolitická pohřebiště a Antarktida.

V rozhovoru pro Resident Advisor Murphy řekl, že se cítil nucen napsat knihu poté, co si všiml, že mnoho umělců, s nimiž v posledních letech dělal rozhovory, používá ve své hudbě terénní nahrávky. Uvědomil si, že nalezené zvuky jsou rostoucím trendem, ale jen zřídka se o nich mluví.

Murphy, který pracuje jako přispívající editor ve společnosti DJ Mag, řekl, že kniha ilustruje, jak různé žánry využívají terénní nahrávky "k vytvoření komentáře ke změně klimatu, protestu, přírodě, válce, historii, kultuře, krajině a nakonec k velké síle zvuku. v našem stále vizuálnějším světě."

Ears to the Ground: Adventures in Field Recording and Electronic Music vyjde 10. května 2024 na nakladatelství Velocity Press.