Warner Music spustil spolupráci se SoundCloudem

22.07.2022
Warner Music
Warner Music

Společnosti Warner Music Group a SoundCloud rozvíjejí spolupráci. Nahrávací společnost přijala poplatkovou politiku hudební platformy.

Umělci Warneru budou nyní dostávat platby na základě skutečného počtu poslechů uživatelů SounCloudu.

Značka se stává prvním velkým vydavatelstvím, které přijalo licenčního model SoundCloudu.nazývaného "fanpowered".

Streamovací společnost se sídlem v Berlíně poprvé oznámila nový systém, který přiděluje licenční poplatky na základě poslechů jednotlivých uživatelů, v březnu 2021. Nedávná zpráva vypracovaná prostřednictvím Midia Research analyzovala výdělky 118 tisíc umělců používajících systém platformy na SoundCloud. a 56 procent uvedlo, že vydělali více než s poměrným modelem používaným Spotify a dalšími.

"V rámci FPR jsou příjmy z předplatného nebo reklamy každého fanouška rozděleny mezi umělce, které poslouchají, spíše než aby byly sloučeny podle tradičního pro-rata modelu, který hudební průmysl používá již více než deset let," uvedl SoundCloud v tiskovém prohlášení.

Warner, spolu s dalšími velkými labely, byly dlouho proti tomuto nápadu. Tento krok by však mohl signalizovat posun v celém odvětví. Rolling Stone dříve uvedl, že poměrný model vedl k tomu, že jedno procento nejlepších umělců dostávalo 90 procent příjmů ze streamování.