Zavřeno. Jak země plánují restartování nočních podniků?

15.06.2020
nocnyklubpopoziari
nocnyklubpopoziari

Koronakrize vážně zasáhla do donedávna snového byznysu nočních klubů. Kdy mají kluby naději k záchraně a opětovnému otevření?


Portugalsko

V červnu se v Portugalsku vracejí do provozu koncerty pro sedící diváky. Provozovny fungují na 50 procent. Masky a sociální distancování jsou povinné, zatímco vedle hostů mohou sedět pouze hosté ze stejné domácnosti.

Španělsko

Bary a noční kluby mají povoleno znovu otevřít od 8. června, protože Španělsko vstupuje do fáze třetího procesu opětovného otevření. Tanec však není povolen, protože taneční parkety "by měly být použity k instalaci stolů nebo skupin stolů a neměly by být použity pro své obvyklé použití". Je třeba dodržovat sociální distancování.

Švýcarsko

Švýcarská vláda umožnila veřejné shromáždění až 300 lidí. Rozhodnutí, které se vztahuje na koncertní sály, divadla a kina, nabylo účinnosti 6. června.

Alpská země také uvažuje o zrušení cestovních omezení v 26-ti národním schengenském prostoru.

Island

Bary a noční kluby na Islandu už otevřely dveře. Tento krok představuje posun k "fázi varování" pro Island, který testoval 17% své populace, s 1 804 potvrzenými případy a deseti úmrtími.

Japonsko

Poté, co japonská vláda spustila ukončení nouzového stavu země, oznámila třífázový plán na opětovné otevření hospodářství a sociálních aktivit. Restaurace nyní mohou podávat alkohol až do 22:00, zatímco tělocvičny a karaoke boxy se mohou otevírat od 1. června a omezení v barech se zmírní ve třetí fázi. Znovuotevření nočních klubů a hudebních podniků stále čeká na vyšetřování bezpečnostních opatření. Navrhuje se, aby otevřely 19. června.

Německo

Některé berlínské kluby, včetně Sisyfosu, se znovu otevřely 15. května jako odpolední pivní zahrádky s licencí na jídlo. Existují přísná pravidla ne-tance, většina barů se uzavírá kolem 22 hodin.

Německo má v současné době celonárodní zákaz návštěv klubů, divadel a kulturních památek do 31. července. Události s 5000 a více osobami jsou zakázány do 24. října.

Spojené království

Britská domácí kancelář sdílela 60-stránkový dokument Náš plán na obnovu 11. května. Zahrnuje tříkrokový plán pro postupné ukončení blokování 

Hospody a restaurace spadající do kategorie "poskytovatelé stravovacích služeb" se třetí fázi plánují částečně znovu otevřít.

Noční kluby jsou zmíněny pouze jednou: "Zatímco znovuotevření venkovních prostorů a činností (podléhajících neustálému sociálnímu distancování) přichází dříve v plánu, protože riziko přenosu venku je výrazně nižší, je pravděpodobné, že znovuotevření vnitřních veřejných prostor a zařízení pro volný čas (jako jsou tělocvičny a kina), prostory, jejichž hlavním účelem je sociální interakce (jako jsou noční kluby), místa, která přitahují velké davy (jako jsou sportovní stadiony), a zařízení osobní péče, kde je úzký kontakt spojen (jako kosmetické salony), mohou být plně možné až později. "