„Zážitek z obývacího pokoje“: V New Yorku otevírá stylový bar Eavesdrop

22.02.2022
Eavesdrop
Eavesdrop

Intimní místo Eavesdrop si dalo nálepku poslechový bar a za cíl si klade prosazovat kulturu hlubokého naslouchání v Brooklynu.

1000 stop čtverečních, vybavených reproduktory vyrobenými na zakázku, se nachází v brooklynské čtvrti Greenpoint. Luxusní obývák bude prezentovat libový poslech místních vydavatelství, hudebních obchodů a umělců z elektronické, jazzové, soulové, hip-hopové a experimentální scény.

Dan Wissinger, spoluzakladatel a vedoucí programu ve společnosti Eavesdrop, řekl Resident Advisor, že si myslí, že tyto zvuky nejsou v newyorském nočním životě vždy slyšet a zaslouží si špičkový sluchový zážitek.

Zvukový systém Eavesdrop, navržený Dannym Taylorem, majitelem newyorské audio poradenské společnosti House Under Magic, obsahuje reproduktory Danley Sound Lab SH60 a submersivní subwoofery Seaton zabudované do elegantní skříně s integrovaným osvětlením. DJ stage obsahuje gramofony Technics, CDJ Pioneer a rotační mixpult MasterSounds Radius od audio inženýra Andyho Rigby-Jonese z Allen & Heath. Stěny a strop jsou rovněž pokryty akustickou úpravou.

"Začlenili jsme stejné principy designu jako při budování nahrávacího studia, jako je skrytá absorpce zvuku a zpracování," řekl Taylor. Interiér a grafický design Eavesdrop je rovněž ovlivněn akustikou, přičemž čtvercový mřížkový tvar reproduktorů se odráží v rozložení a fontu loga.

Kromě DJ sessions, Eavesdrop nakonec plánuje rozšířit svůj program o další akce, jako jsou party k vydání desek a rozhovory.